Mi lenne, ha a kenyeret zöldségre cserélnénk, és mi lenne, ha olajban sütés helyett a tepsiben sütnénk a padlizsánt? Szuper vega melegszendvicset nyerünk, ami lényegesen kalória barátabb, mintha hagyományos módszereket választanánk. Olyan, mintha rántott lenne, de nem az. Tényleg sütőben sült.
Szerintem hidegen is rendben van a holmi, és őszintén szólva a felhasználhatóságát gyakorlatilag végtelennek látom. Jó lehet csak így szendvicsnek, aztán előételnek, vagy partifalatnak, de köretként is megállja a helyét. Ilyen multifunkciós dolog csak kettő van itthon, háni meg én. Szigorúan a blog tematikája miatt ragaszkodom ahhoz, hogy ne kezdjem el sorolni, miféle funkciókban vagyunk képesek helytállni, ráadásul jól, de annyit elárulhatok, hogy mivel háni szerint ő szinte tökéletes, így csak én nyögök néhány funkciónál, akkor is csak halkan.
A paradicsomot szándékosan nem bonyolítottam túl, és nem győzöm magam vállon veregetni miatta, az íze remek lett, lakás jó illatú maradt, és kész volt addig, amíg a padlizsán sült.
Hozzávalók:
1 padlizsán
1 tojás
2 ek liszt
2 ek zsemlemorzsa
1 ek olaj
só
2 nagy érett paradicsom
1 ek paradicsom paszta
1 ek ketchup
½ tk kakukkfű
1 gerezd fokhagyma opcionálisan
40 g mozzarella sajt
1 ek parmezán
A padlizsánt csak mossuk, és vágjuk 1 cm vastag szeletekre. Sózzuk, és hagyjuk amíg az első nedvességcseppek megjelennek a vágott felületeken. Ekkor 2 papírtörlő között szorítsuk össze a tenyerünk között a vágott felületükkel, és így kinyerhetjük a többi nem kívánt nedvességet is. Ezek után hagyományos módon panírozzuk be: liszt tojás, morzsa, és fektessük sütőpapírra, majd ha van olaj spray-vel fújjuk be, ha nincs se dobjuk ki receptet, akkor pl. az ujjainkkal, ahogy régen a vasalatlan ruhát nedvesítettük, apró olajcseppekkel csepegtessük meg a padlizsánszeleteket. Tegyük 200C-os előmelegített sütőbe, és süssük világosbarnára, majd forgassuk meg a szeleteket, és fújjuk le a másik oldalt is, majd mehet vissza még néhány percre, míg aranyszínű nem lesz.
Amíg sül, a paradicsomot forrázzuk le, majd húzzuk le a héját. Távolítsuk el a magokat, a gyümölcshúst pedig kockázzuk. A kinyert levet öntsük a paradicsomra és a pasztával. Ketchuppal, kakukkfűvel, valamint az opcionális reszelt fokhagymával forraljuk össze. Nem kell sokáig forralni az állagot figyeljük, ne folyjon majd le a padlizsánról!
Ha kivesszük a padlizsánt, rakjuk rá a paradicsomot, és a reszelt sajtokat, végül tegyük vissza a sütőbe és grillezzük.
Az első paradicsomos padlizsános receptem ez volt, érdemes megnézni, ha valami kifinomultra vágytok.
Utolsó kommentek